مراحل دفاع از پایان نامه دکتری

مراحل فارغ التحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا شامل موارد زیر میگردد.

0- ارسال درخواست دفاع در سیستم گلستان از طریق آیتم پیشخوان خدمت

1- پیگیری محل برگزاری جلسه دفاع (10 روز زودتر از تاریخ دفاع)

2- انجام دفاع از پایان نامه

3- تکمیل پرسشنامه دانش آموختگان و ارزیابی استاد راهنما

4- ارسال رساله دكتري و پايان‌نامه كارشناسي ارشد برای پژوهشگاه علوم و فناوري اطلاعات ايران (ايرانداك) فقط به صورت لوح فشرده (CD)

شایان ذکر است توضیحات تمامی موارد فوق در این صفحه موجود است و مطالعه و اجرای کامل آن برای تمامی دانشجویان تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکترا) الزامی است؛ در غیر اینصورت صورت جلسه فارغ التحصیلی شما به هیچ وجه قابل ارسال نخواهد بود.


0-ارسال درخواست دفاع در سیستم گلستان از طریق آیتم پیشخوان خدمت

Help_For_STD_Pishkhan_Defa.pdf


(*)

1- پیگیری محل برگزاری جلسه دفاع (10 روز زودتر از تاریخ دفاع)

دانشجویانی که برای برگزاری سمینار یا جلسه دفاع از رساله یا پایان نامه متقاضی استفاده از اتاق ویدیو کنفرانس مرکز آموزشهای آزاد می باشند ملزم می باشند ده روز زودتر به دفتر این مرکز مراجعه و مراحل انجام کار را پی گیری نمایند.

دفتر تحصیلات تکمیلی دانشکده مکانیک

14/07/1394


2- مراحل انجام دفاع از پایان نامه کارشناسی ارشد و دکترا

شیوه نامه تایپ پایان نامه و رساله (word) بر حسب مقطع تحصیلی در قسمت آیین نامه ها و مقررات قرار داده شده است.
 
آیین نامه ها و مقررات مقطع کارشناسی ارشد
آیین نامه ها و مقررات مقطع دکتری

فرم اعلام آمادگی دفاع (که از سایت دانشکده مکانیک قسمت فرمهای تحصیلات تکمیلی تهیه می­کنید) به همراه دو نسخه از پايان نامه و یک نسخه از مقالات استخراج شده از پايان نامه را به دفتر تحصيلات تکميلي دانشکده تحویل نمایید تا داوران توسط سرپرست تحصیلات تکمیلی مشخص گردند. (حداقل ۱۰ روز قبل از دفاع این کار انجام گیرد).

توجه لازم : هنگام پر کردن فرم اعلام آمادگی دفاع در قسمت عنوان، حتما" عنوان پيشنهاديه اوليه نوشته شود.

پس از تعيين داورها توسط تحصيلات تكميلي دانشكده، پايان نامه ها و مقالات براي بررسي و مطالعه داوران، توسط تحصيلات تكميلي دانشكده به ايشان تحويل داده ميشود.

بعد از مطالعه پايان نامه توسط داوران ، دانشجو زمان دفاع (که حداقل ۱۰ روز بعد از تحویل پایان نامه ها به داوران باید انجام پذیرد) را با هماهنگي اعضاي كميته دفاع انجام مي­دهد.ماهنگي لازم نيز براي اتاق سمينار با مسئول دفتر آموزش دانشکده توسط دانشجو انجام مي­گيرد.   اطلاعیه مربوطه در ادامه همین صفحه(*)  ).

يک نسخه از اطلاعيه دفاع کاملا مطابق با فرمت اطلاعیه برای وب سایت (پیوند شده به همین متن) برای اطلاع رسانی به آقای نیما نوری مسئول سایت دانشکده مهندسی مکانیک از طریق پست الکترونیکی ایشان به آدرس این لینک ارسال گردد (از فرستادن انواع فرمت های دیگر یا فایل های PDF جدا خودداری نمایید).

لازم است موضوع ایمیل دقیقا با عنوان:

Mechanical Engineering Department Seminar

حداقل ۵ روز قبل از دفاع ارسال شده و همچنین  یکی از برگه­ های اطلاعیه نیز بايد به دفتر تحصيلات تکميلي دانشكده تحويل گردد.

بعد از جلسه دفاع دانشجو مي­بايد فرمت چكيده لاتين و فرم مربوط به وارد كردن اطلاعات پايان نامه به پايگاه Iran.Doc را از دفتر تحصيلات تكميلي دانشكده تحويل گرفته و پس از آماده كردن چكيده لاتین آنرا به تأييد استاد راهنما و سرپرست تحصيلات تكميلي دانشكده برساند وهمچنين تصحيحات پايان نامه را انجام داده (درج لغات کلیدی در پایان چکیده فارسی فراموش نشود) و پس از تأييد نهايي پايان نامه توسط كميته دفاع (اساتيد راهنما، مشاور و داوران و سرپرست تحصيلات تكميلي دانشكده) كه با امضاي ايشان در صفحه اول پايان نامه صورت مي ­گيرد، فرم اجازه تكثير را از دفتر تحصيلات تكميلي دانشكده تحويل گرفته وبا یک نسخه از پایان نامه به مركزتحصيلات تكميلي دانشگاه مراجعه مي­نمايد.(قابل توجه آنكه عدد مشخص شده در پايين فرم اجازه تکثیر مي­بايد در شيرازه يكي از پايان نامه ها درج گردد.)

با مراجعه دانشجوبه تحصيلات تكميلي مركز و دريافت اجازه تكثير و سپس صحافي پایان نامه ها، مي­بايد اطلاعات مربوط به پايان نامه را در پايگاه Iran Doc وارد (اطلاعیه مربوطه در ادامه همین صفحه(**)) و سپس:

۱- کدرهگيري گرفته شده از پایگاه ایران داک
۲- نسخ صحافي شده پايان نامه ( تعداد این نسخه ها در ادامه همین بخش مشخص شده است )
۳- دوعدد ­CD کامل از کل پايان نامه (شامل pdf وword) توضیحات مربوط به این مورد به صورت کامل از بخش 4 همین صفحه مطالعه گردد.
4- فرم اجازه تکثیر

را به دفتر تحصيلات تکميلي دانشکده تحويل دهد. (زمان لازمبراي تهيه صورتجلسه فارغ التحصيلي پس از دريافت پايان نامه هاي صحافي شده ، يک هفته می­باشد.)

توجه مهم: چكيده فارسي نيز داراي لغات كليدي مي­باشد.

نسخه های چاپی پایان نامه معمولا به تعداد اساتید راهنما، یک نسخه مشاور (در صورت درخواست)، یک نسخه دفتر تحصیلات تکمیلی، یک نسخه برای دانشجو و یک نسخه همراه دو CD (شامل PDF , Word با توجه به دستورات ذکر شده در اطلاعیه مربوط به ایران داک در ادامه همین صفحه، بخش 4) برای کتابخانه مرکزی تهیه گردد.

دفتر تحصیلات تکمیلی دانشکده مکانیک


3- تکمیل پرسشنامه دانش آموختگان و ارزیابی استاد راهنما

قابل توجه دانشجویان تحصیلات تکمیلی

تکمیل پرسشنامه دانش آموختگان دوره تحصیلات تکمیلی (ارشد و دکترا) برای ارزشیابی اساتید راهنما از روش الکترونیکی در سیستم گلستان قسمت ارزیابی توسط فارغ التحصیلان انجام می گیرد.

(منوی اصلی >> ارزشیابی >> استاد)

انجام این فرایند برای ارسال صورتجلسه فارغ التحصیلی و تسویه حساب الزامی می باشد. خواهشمند است بعد از دفاع از رساله یا پایان نامه برای انجام این فرایند اقدام عاجل به عمل آورید.

دفتر تحصیلات تکمیلی دانشکده مکانیک

28/07/1394


(**)

4- ارسال رساله دكتري و پايان‌نامه كارشناسي ارشد برای پژوهشگاه علوم و فناوري اطلاعات ايران (ايرانداك) فقط به صورت لوح فشرده (CD)

احتراماً، نظر به درخواست پژوهشگاه علوم و فناوري اطلاعات ايران (ايرانداك)مبني بر ارسال رساله دكتري و پايان‌نامه كارشناسي ارشد فقط به صورت لوح فشرده (CD)، بدينوسيله به استحضار مي‌رساند كه از تاريخ 3/3/94 دانشجويان كارشناسي ارشد و دكتري هنگام فارغ التحصيلي موًظفنديك نسخه چاپي از پايان‌نامه (رساله)و دو سري از لوح‌هاي فشرده (cd ) ارائه دهند، كه يك نسخه چاپي به همراه يك سري از لوح فشرده در بخش اسناد و پايان‌نامه كتابخانه مركزي نگهداري مي‌شود و يك سري ديگر لوح فشرده به پژوهشگاه علوم و فناوري اطلاعات ايران ارسال مي‌گردد. ضمناً تاكيد مي‌گردد كه جهت تهيه نسخه الكترونيكي پايان نامه/ رساله ملزم به رعايت نكات زير مي‌باشند.

1- فايل كامل پايان‌نامه‌(رساله) از صفحه نخست تا صفحه پاياني (شامل صفحه بسم الله، تقدير، فهرست ماًخذ و منابع و صفحه عنوان به زبان انگليسي) روي لوح فشرده ذخيره شود.
2- در محيطword با پسوند doc ياdocx
3- در محيط Adobe با فرمت PDF
4- كد رهگيري دريافتي از سامانه ثبت ايرانداك براي هر پايان‌نامه روي لوح فشرده آن با ماژيك مخصوص نوشته شود.
5- نام و نام خانوادگي و رشته و مقطع تحصيلي نيز روي لوح فشرده با ماژيك مخصوص نوشته شود.
6- فايل ها بدون قفل يا رمز عبور باشد.
7- فايل ها يكپارچه باشند و از فرستادن يك پايان نامه/ رساله در چند فايل جداگانه خوداري شود.
8- هر لوح فشرده در يك پاكت پلاستيكي كه در آن اطلاعات كامل روي كاغذ (نام و نام خانوادگي، عنوان رشته و كدرهگيري) است، تحويل داده شود.
9- دو لوح فشرده با اين مشخصات به همراه يك نسخه چاپي تحويل بخش اسناد و پايان نامه كتابخانه مركزي داده شود.

در پايان خواهشمند است دستور فرمائيد تا ضمن رعايت نكات فوق اقدامات مقتضي بعمل آيد.

دفتر تحصیلات تکمیلی دانشکده مکانیک

03/03/1394

تحت نظارت وف بومی آسپا-وف